Gorski tek na Nanos, 2016

Posted on Posted in Prispevki, Šport

Na sončno nedeljsko jutro, 9. oktobra 2016, so se tekači zbrali v Podnanosu, saj je Planinsko društvo Podnanos organiziralo že 19. tek na Nanos v spomin na Fabjana Furlana.

Tekači so prve korake za ogrevanje pretekli po okolici Podnanosa in se podali ob potoku Pasjega repa, ki se združi v potok Močilnik, do bližnje vasi Poreče, kjer je potekal štart. Pot jih je vodila mimo korit in kapelice sv. Hieronima k Lovski koči. Vsak tekač je pretekel progo v dolžini 5700 m, z višinsko razliko 673 m. Organiziran je bil tudi tek za otroke in mladino na krajši razdalji. Vsi tekači so imeli skupen cilj pri Lovski koči.

Teka se je udeležilo 96 tekačev iz vse Slovenije. Tek je štel za pokal Primorskih gorskih tekov. V moški absolutni kategoriji so bili najboljše uveršeni  tekači iz domačega tekaškega društva Nanos Podnanos, saj so zasedli prvih pet mest, in sicer Simon Alič, Uroš Vodopivec, Anej Likar, Tomaž Ferjančič in Aleš Štor. V ženski konkurenci pa so bile najhitrejše  Klementina Lemut, Ana Čufer in Urša Trobec. Teka se je udeležilo tudi 11 osnovnošolskih otrok. V kategoriji mlajših dečkov je tretje mesto osvojil domačin Manuel Mislej.

Vsem tekačem čestitamo in jih vabimo, da se naslednje leto ponovno udeležijo že jubilejnega 20. teka na Nanos v spomin na Fabjana Furlana.

Foto in besedilo: Cecilija Vitežnik